Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Preferencyjna sprzedaż węgla

Informujemy, że Wójt Gminy Poronin Anita Żegleń podpisała umowy konieczne do rozpoczęcia dystrybucji węgla. Dzięki przeprowadzonym negocjacjom mieszkańcy naszej Gminy będą mogli zakupić węgiel z Polskiej Grupy Górniczej w cenie 1750 zł za tonę.

Zamówienie na węgiel zostało złożone, obecnie oczekujemy na realizację pierwszych dostaw. Odbiór będzie możliwy w GS Bukowina Tatrzańska. Przypominamy, że kwestia transportu surowca do gospodarstwa domowego leży po stronie osoby zamawiającej.

Wszystkich mieszkańców, którzy złożyli wniosek o zakup węgla za pośrednictwem Urzędu Gminy Poronin, prosimy o oczekiwanie na kontakt telefoniczny w celu ustalenia szczegółów płatności i odbioru. Pracownicy Urzędu Gminy Poronin będą będą dzwonić do każdej osoby zgodnie z kolejnością składania wniosków. Prosimy o cierpliwość.

Zachęcamy do uczestnictwa w wideoczacie z Wójt Gminy Poronin Anitą Żegleń, na którym wyjaśnione zostaną wszelkie kwestie dotyczące zakupu węgla. Czat odbędzie się na stronie fb Gminy Poronin w piątek o godz. 14.00.

Informacje o dystrybucji węgla zostaną również przekazane podczas jutrzejszej Sesji Rady Gminy Poronin, która odbędzie się o godz. 9.00. Zapraszamy do śledzenia transmisji internetowej.

POBIERZ WNIOSEK