Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym

9 maja 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Murzasichlu odbyła się XXVI edycja Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym.

Za nami XXVI  edycja Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym organizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Murzasichlu, Tatrzański Park Narodowy oraz Gminę Poronin. W tym roku tematem był świat zwierząt w Tatrzańskim Parku Narodowym. Konkurs odbył się 9 maja 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Murzasichlu w dwóch etapach: część pisemna oraz finał. Nad poprawnością merytoryczną konkursu czuwali pracownicy edukacyjni Tatrzańskiego Parku Narodowego i zarazem jury w składzie: Elżbieta Kauzal, Aurelia Reinholz-Rusek, Tomasz Zając oraz Marek Nodzyński -  przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego. Poczęstunek dla uczestników i opiekunów przygotowała Rada Rodziców.

W wydarzeniu brało udział 38 uczestników z 19 szkół podstawowych z Małopolski. I miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelisku, II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Zamoyskiego w Brzegach, a III miejsce przypadło uczennicom z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Rabce Zdroju. Nagrody ufundował Tatrzański Park Narodowy oraz Gmina Poronin. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. 

Dziękujemy współorganizatorom - Tatrzańskiemu Parkowi Narodowemu oraz Gminie Poronina za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia, jak również Radzie Rodziców za przygotowanie pysznego poczęstunku dla wszystkich uczestników.