Gmina Poronin - strefa mieszkańca

"Zemsta" w Poroninie

W sobotę 24 lutego w Gminie Poronin odbyło się wyjątkowe wydarzenie. W auli Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie został zagrany spektakl "Zemsta" w wykonaniu Stowarzyszenia Teatr Pod Zamkiem w Dobczycach.

"Zemsta" Aleksandra Fredry to jedno z najbardziej znanych polskich dzieł teatralnych. To komedia romantyczna, która została napisana w XIX wieku. Opowiada o intrygach, miłości i zemście. Pełna jest zabawnych sytuacji i komicznych postaci.

Fantastyczna gra aktorska zarówno głównych postaci, jak i pozostałych aktorów Teatru pod Zamkiem w Dobczycach, w połączeniu z wspaniałą reżyserią wprawiła publiczność w wyjątkowy nastrój, pełen radości i śmiechu.  

Reżyseria: Magdalena Sokołowska - Gawrońska,

Obsada: Piotr Skóra (Cześnik), Adam Ruta (Rejent), Paweł Stoch (Papkin), Julia Piwowarczyk (Klara), Paweł Piwowarczyk (Wacław), Katarzyna Matoga (Podstolina), Arkadiusz Koliński (Dyndalski), Marek Cieślak (Murarz), Ryszard Litworowski (Bodyguard),

Scenografia: Anita Werner, oprawa techniczna: Michał Żurek,

Koordynacja pracy grupy: Danuta Kasprzyk.

W wydarzeniu uczestniczyli Wójt Gminy Poronin Anita Żegleń, Wicewójt Maciej Dziubas, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poroniniw Anna Malacina-Karpiel, Ks. Proboszcz Dariusz Guziak z Parafii św. Marii Magdaleny w Poroninie, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im Legionów Polskich w Poroninie Katarzyna Budyn oraz wspaniała publiczność, która licznie zebrała się na widowisku teatralnym.