Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Wystawa zdjęć Jerzego Kosiuczenko

W Poronińskim Centrum Kultury i Dziedzictwa Podhala w Suchem 20 kwietnia odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Jerzego Kosiuczenko. Wystawę można zobaczyć do 7 maja br. Zachęcamy do odwiedzenia filii GOK-u.

Jerzy Kosiuczenko urodził się w polskim Grodnie. Był absolwentem Politechniki Warszawskiej. - Od wielu lat z zamiłowaniem fotografuje ludzi związanych z górami i muzyką, a także rzeźby Madonn z różnych zakątków świata. W trakcie studiów realizował swoje artystyczne zamiłowania w ogniskach plastycznych m.in. przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod opieką artysty malarza Tadeusza Bołoza i profesor Barbary Joncher. Fotografią zaczął się poważniej interesować od czasu pracy naukowej nad elektrofotografią. Od wielu lat, zafascynowany góralszczyzną, jest stałym gościem podczas wielu wydarzeń kulturalnych na Podhalu. Ma tutaj wielu przyjaciół - opowiadała o artyście podczas wernisażu Anna Malacina-Karpiel, dyrektor GOK-u w Poroninie. 

Ulubionym tematem zdjęć dla Jerzego Kosiuczenko są ludzie, a w szczególności ich twarze, na których - jak podkreśla fotograf - maluje się radość grania i śpiewania.