Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Ważne informacje dotyczące pomocy Uchodźcom z Ukrainy

W związku z tym, że pomoc materialna dla obywateli Ukrainy (na polecenie Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity) musi być przekazywana w sposób skoordynowany i uporządkowany, na spotkaniu z organizacjami z naszej Gminy podjęto następujące ustalenia.

1. Akcja pomocy rozpocznie się od jutra, tj. 1 marca i trwać będzie do odwołania.
2. Zbiórką pomocy materialnej zajmują się organizacje i instytucje z naszej gminy (Sołtysi i Rady Sołeckie, OSP, szkoły, przedszkola, Koła Gospodyń Wiejskich, harcerze i inne organizacje)
3. Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć akcję zbierania darów, prosimy o przekazywanie ich do wyznaczonych punktów – lista miejsc poniżej.

Punkty przekazywania pomocy w Gminie Poronin czynne w dni robocze w godz. 16.00-19.00:
OSP Murzasichle – ul. Sądelska 55
OSP Poronin – ul.Piłsudskiego 4
OSP Ząb – ul. Szlak Papieski 121
OSP Bustryk – Bustryk 27a
OSP Nowe Bystre – Nowe Bystre 48
OSP Małe Ciche – Małe Ciche 35
OSP Stasikówka – Stasikówka 77
OSP Suche – Suche 63

5. Zbierane są WYŁĄCZNIE rzeczy nowe, nieużywane.
6. Kategorie zbieranych produktów:

 • Odzież i okrycie
  Ubrania, koce, koce termiczne, śpiwory, karimaty, materace, płaszcze przeciwdeszczowe, łóżka polowe i inne
 • Żywność
  Woda, żywność, która może być przechowywana bez lodówki – z długim terminem przydatności do spożycia, gotowe zupki, batony, bakalie, konserwy, makaron, ryż, kasze, sztućce, zastawa, naczynia jednorazowe i inne
 • Środki higieny i czystości
  Mydło, żele do kąpieli, szampony, dezodoranty, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie, bielizna, podpaski, pieluchy jednorazowe, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy, ręczniki papierowe, ręczniki, worki na śmieci, środki dezynfekujące, maseczki, artykuły dla niemowląt i inne
 • Inne
  Zapałki, zapalniczki, baterie, powerbanki, latarki, świece, zestawy pierwszej pomocy, środki medyczne (wyposażone apteczki)

7. W miarę możliwości prosimy o dokonywanie zakupów poszczególnych towarów w opakowaniach zbiorczych. Znacznie ułatwi to przewożenie i magazynowanie przekazywanych produktów.
8. Prosimy o kontakt wszystkich, którzy mogliby podarować palety konieczne do transportu lub zaoferować transport darów do Powiatowego Magazynu Pomocy w Zakopanem.

Serdecznie dziękujemy za każdą formę wsparcia.