Gmina Poronin - strefa mieszkańca

II Sianokosy na Dudkówce

W Nowem Bystrem odbyła się druga edycja Sianokosów na Dudkówce. Choć pogoda nie była tego dnia idealna, publiczność jak zwykle dopisała, a na miejscu panowała wspaniała, radosna atmosfera. Nie zabrakło uśmiechów, wspólnej zabawy i prawdziwie góralskiego klimatu.

Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców i gości, którzy chętnie kibicowali uczestnikom oraz brali udział w przygotowanych atrakcjach. Na scenie zaprezentowały się zespoły regionalne Dzieci ze Słodyczek oraz Mali Bystrzanie. Ich występy spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i były pięknym podkreśleniem lokalnej tradycji.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także liczne, pełne emocji konkurencje związane z dawnymi pracami przy sianokosach. Rywalizacja była zacięta, ale przede wszystkim towarzyszyła jej świetna zabawa i dużo śmiechu.

Wyniki poszczególnych konkurencji przedstawiają się następująco:

Konkurs na zbijanie ostrewki

  1. Krzysztof Obrochta
  2. Rafał Rzepka
  3. Andrzej Kicak

Konkurs na układanie kop siana

  1. Gabriela Staszel i Jan Mrugała
  2. Krystyna Gruszka i Tadeusz Hanusiak
  3. Monika i Tadeusz Styrczulowie

Konkurs picia zyntycy - kobiety

  1. Monika Styrczula
  2. Justyna Staszel
  3. Magdalena Staszel

Konkurs picia zyntycy - mężczyźni

  1. Krzysztof Obrochta
  2. Marcin Łowisz
  3. Michał Bobak

Bitwa na worki z sianem - kobiety

  1. Justyna Staszel
  2. Magdalena Staszel
  3. Monika Styrczula

Bitwa na worki z sianem - mężczyźni

  1. Andrzej Kicak
  2. Krzysztof Obrochta
  3. Tomasz Lassak

Druga edycja Sianokosów na Dudkówce po raz kolejny pokazała, że nawet kapryśna pogoda nie jest w stanie zepsuć dobrej zabawy, jeśli są ludzie, tradycja i wspólna energia. To było naprawdę piękne, pełne emocji  spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników i publiczności.