Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Zbiórka Elektrośmieci

W Gminie Poronin ogłoszono zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego. Celem akcji jest wyeliminowanie wywozu śmieci do lasu oraz poprawa środowiska naturalnego. Akcja skierowana jest do mieszkańców oraz do osób prowadzących działalność gospodarczą - pensjonaty.

Na miejscu zbiórki przyjmowane bezpłatnie będą:

  • zużyte telewizory
  • pralki, lodówki
  • komputery
  • telefony
  • inna niepotrzebna elektronika.


Zbiórka obędzie się w wyznaczonych terminach oraz miejscach:

  • we wtorek 26 maja Ząb, ul. Szlak Papieski obok nr 147od godz. 8:00 do 14:00
  • w środę 27 maja Poronin ul. Kośne Hamry k/1E „FHU Śledź”od godz. 8:00 do 14:00

Elektrośmieci są odpadami niebezpiecznymi. Zawierają toksyczne substancje. Wyrzucane do śmieci mogą zatruwać środowisko naturalne.