Zbiórka Elektrośmieci
W Gminie Poronin ogłoszono zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego. Celem akcji jest wyeliminowanie wywozu śmieci do lasu oraz poprawa środowiska naturalnego. Akcja skierowana jest do mieszkańców oraz do osób prowadzących działalność gospodarczą - pensjonaty.
Na miejscu zbiórki przyjmowane bezpłatnie będą:
- zużyte telewizory
- pralki, lodówki
- komputery
- telefony
- inna niepotrzebna elektronika.
Zbiórka obędzie się w wyznaczonych terminach oraz miejscach:
- we wtorek 26 maja Ząb, ul. Szlak Papieski obok nr 147od godz. 8:00 do 14:00
- w środę 27 maja Poronin ul. Kośne Hamry k/1E „FHU Śledź”od godz. 8:00 do 14:00
Elektrośmieci są odpadami niebezpiecznymi. Zawierają toksyczne substancje. Wyrzucane do śmieci mogą zatruwać środowisko naturalne.