Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Spotkanie Konwentu Tatrzańskiego

Wczoraj w Urzędzie Miasta Zakopane odbyło się spotkanie Konwentu Tatrzańskiego pod przewodnictwem Starosty Andrzeja Skupnia. Z ramienia Gminy Poronin w posiedzeniu Konwentu Tatrzańskiego oraz konferencji prasowej wzięła udział wójt Anita Żegleń. 

Samorządowcy pochylili się nad czterema kluczowymi tematami: 
 
  1. Obchody jubileuszu 25-lecia Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu,
  2. Stopnień zaawansowania realizacji budowy Wielowymiarowego Centrum Wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Powiecie Tatrzańskim oraz o jego finansowanie,
  3. Sytuacja bezdomnych psów, propozycje nowych inicjatyw i zapowiadane zmiany w prawie w tym zakresie,
  4. Przystąpienie do konkursu „Kierunek: Małopolska! Promocja regionalnej oferty w Kraków Airport”.