Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

Mieszkańcy Gminy Poronin, samorządowcy oraz przedstawiciele lokalnych instytucji wspólnie uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, oddając hołd historii i wartościom, które od pokoleń budują narodową tożsamość.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele pw. św. Marii Magdaleny. Następnie na placu Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się zbiórka pocztów sztandarowych, a okolicznościowe przemówienie wygłosił Wicewójt Gminy Poronin Maciej Dziubas.

W dalszej części uroczystości delegacje złożyły kwiaty pod Dębem Pamięci oraz pod Tablicą Katyńską.