Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Poronin mistrzem Igrzysk Sołeckich 2023

Igrzyska Sołeckie 2023 odbyły się w niedzielę 18 czerwca przy remizie OSP w Nowem Bystrem. W rywalizacji wzięły udział reprezentacje z pięciu sołectw. Na uczestników czekały cztery konkurencje - przeciąganie liny, sztafeta sołecka, narty zespołowe i drużynowe ubieranie koszulki na czas.

Ogromne emocje towarzyszyły walce o zwycięstwo. Drużyny mogły liczyć na gorący doping publiczności. Wygrała reprezentacja z Poronina.Drugie miejsce zajęła drużyna z Bustryku, trzecie – z Suchego, czwarte miejsce wywalczył Ząb, a piąte Nowe Bystre.

Nagroda za pierwsze miejsce to 6000 zł. Zdobywcy drugiego miejsca wygrali 4000 zł, a trzeciego 3000 zł. Za miejsca 4. i 5. drużyny otrzymały po 1000 zł. Nagrody wręczali Anita Żegleń - wójt gminy Poronin, Maria Budz – sekretarz Gminy Poronin oraz Marcin Dyląg - dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem.
Między konkurencjami widzowie mieli okazję zobaczyć występ zespołu regionalnego Mali Bystrzanie z Nowego Bystrego, Kabaret Marusynianki. Najmłodsi wzięli udział w pokazowym treningu piłkarskim prowadzonym przez Juventus Academy Podhale.
Organizatorzy wydarzenia: Rada Rodziców SP w Nowem Bystem, OSP Nowe Bystre, Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem, Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie i Gmina Poronin.

Dziękujemy, że byliście z nami! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.