Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Nowe Bystre wygrywa Alfę i Omegę

Nowe Bystre, Ząb i Murzasichle triumfowały w II Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy i Umiejętności Alfa i Omega pod patronatem Wójt Gminy Poronin Anity Żegleń. 

W imprezie zorganizowanej przez ZSP w Zębie wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół Gminy Poronin. Uczniowie m.in. układali puzzle na czas, odpowiadali na wylosowane pytania i brali udział w konkurencjach sportowych. Na koniec wszystkie drużyny otrzymały nagrody, bowiem najwazniejsza była tu wspólna zabawa. Koordynatorem projektu była p. Gabriela Kułach, a wraz z nią nad organizacją i prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali dyr. Piotr Malinowski, wicedyrektor Magdalena Majerczyk, Katarzyna Zarzycka, Ewelina Gierasimiuk - Merta, Katarzyna Bartel, Bartłomiej Sawera, Lech Winiarczyk i Jagoda Czarnowska - Taterra.

Cenne nagrody wręczyli Zastępca Wójta Gminy Poronin Maciej Dziubas, Kierownik Referatu Promocji, Sportu i Turystyki Regina Korczak-Watycha, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie Anna Malacina Karpiel oraz wicedyrektor Magdalena Majerczyk

Wyniki szkół w Gminie Poronin:
1. miejsce Nowe Bystre 100 pkt.
2. miejsce Ząb 95 pkt.
3. miejsce Murzasichle 87 pkt.
wyróżnienie Suche 84 pkt.
wyróżnienie Poronin 84 pkt.
wyróżnienie  Stasikówka 76 pkt.