Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Bohaterowie baśni witają wiosnę

W świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie 14 kwietnia odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego "Powitanie wiosny przez bohaterów baśni i legend".

Podczas spotkania, na które licznie przybyli uczestnicy konkursu z rodzicami, wychowawcami i opiekunami, zaprezentowano wszystkie prace. Po ogłoszeniu wyników wręczono nagrody laureatom konkursu i nagrody specjalne oraz upominki dla pozostałych uczestników.

Konkurs został ogłoszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Jana Kasprowicza w Poroninie w dniu 10 marca. W regulaminowym terminie - do 31 marca - wpłynęło 77 prac. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach w Gminie Poronin. Jury w składzie: Sylwia Bachleda-Księdzularz (instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem), Maciej Dziubas (zastępca wójta Gminy Poronin) oraz Dorota Tokarczyk (dyrektor Gminnego Przedszkola Publicznego w Poroninie) oceniło prace i przyznało nagrody w trzech kategoriach. Biblioteka wszystkim serdecznie dziękuje za udział w wydarzeniu.

Wyniki: 

Kategoria wiekowa – dzieci od 3 do 4 lat

  1. Ignacy Pawlikowski 
  2. Dawid Śliwa, Marcin Wyrostek 
  3. Jan Topór-Huciański, Maria Ciężadlik 

Wyróżnienie: Emilia Profic 

 

Kategoria wiekowa – dzieci w wieku 5 lat

  1. Klemens Palider 
  2. Zuzanna Waliczek, Anna Kozieł 
  3. Mateusz Bandrowski, Julia Bobak 

Wyróżnienia: Zofia Węgrzyniak, Adrianna Chyc-Mulik 

 

Kategoria wiekowa – dzieci w wieku 6 lat

  1. Gabriela Topór 
  2. Antoni Skupień, Martyna Machaj, Karol Fudala 
  3. Anita Stoch-Michna, Zofia Galica, Bartłomiej Łukaszczyk 

Wyróżnienia: Jan Tylka, Krzysztof Zubek, Aleksandra Jarząbek, Dawid Gruszka 

 

Ponadto Instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem – pani Sylwia Bachleda-Księdzularz przyznała nagrody specjalne, otrzymali je

Natalia Dziubas i Samuel Takuśki.