Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Przejście podziemne w Poroninie

Rozpoczyna się przebudowa peronu kolejowego. Powstanie przejście podziemne pod torami i windy – ze wszystkich tych dodatkowych ułatwień skorzystamy już w tym roku. Stacja kolejowa w Poroninie stanie się jeszcze bardziej nowoczesna i komfortowa dla wszystkich, którzy podróżują pociągami.

Będzie też nowy przystanek na Misiagach. Na zadanie przeznaczono blisko 7 mln zł netto. Budowa przejścia podziemnego prowadzona jest w zakresie projektu: „Prace na liniach kolejowych 97, 98, 99 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane”, współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). 

Przejście podziemne w Poroninie będzie mieć blisko 27 metrów długości. Nowy obiekt z windami zapewni wszystkim podróżnym wygodne i bezpieczne dojście do peronów. Korzystnie zmieni się standard stacji. Przejście ułatwi również komunikację w rejonie ważnego węzła drogowego. 

Pasażerowie korzystają już z nowego peronu, przystosowanego do lepszej obsługi. Są wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz oznakowanie z systemem ścieżek dotykowych. Podobne wyposażenie znajdzie się niebawem na kolejnym peronie, który zostanie przebudowany przy budynku stacji.

Stacja Poronin zyska przejście podziemne z windami dla podróżnych