Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Ceramika, kultura, zabawa i teatr. Za nami Ferie z GOK-iem

Spotkania z artystami, muzykami, działaczami regionalnymi dały turystom i mieszkańcom możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu. 

Jeszcze w okresie kolędowym mieliśmy okazję zobaczyć jasełka w wykonaniu zespołu "Mini Regle" im. Jana Jędrola z Poronina. 

Sympatycy sztuki mogli spróbować swoich sił w malowaniu ceramiki bolesławieckiej podczas warsztatów prowadzonych przez "Piękny Sklep" z Zakopanego. W kolejnych tygodniach była okazja do spotkania z Michałem Łazarczykiem, który opowiedział o kulturze Podhala. Była także okazja do zabawy tanecznej podczas koncertu zespołu Warasy. 

Na zakończenie Ferii z GOK-iem w świetlicy odbył się spektakl “Gwołtu co się nie robi” w wykonaniu Grupy Teatralnej z Białki Tatrzańskiej "Coz teros bedziy". Sztuka Aleksandra Fredry przełożona na gwarę góralską przez Jana Gutta-Mostowego zachwyciła publiczność zgromadzoną w sali widowiskowej. Ponad dwie godziny świetnej gry aktorskiej, sala wypełniona po brzegi, śmiechu co niemiara i owacje na stojąco - takie właśnie było finałowe zakończenie ,,Ferii z GOK-iem”.