Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Spotkanie noworoczne z Ministrem Sportu i Turystyki

W Centrum Formacyjno-Szkoleniowe Księżówka w Zakopanem odbyło się spotkanie noworoczne zorganizowane przez posła na Sejm RP Andrzeja Guta-Mostowego, w którym wziął udział Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. Gminę Poronin reprezentowała wójt Anita Żegleń oraz Przewodniczący Rady Gminy Adam Pawlikowski. 

Spotkanie było okazją do rozmowy na temat rozwoju sportu i turystyki na Podhalu. Minister Bortniczuk opowiedział o realizowanych inwestycjach, w tym budowie nowoczesnego krytego toru lodowego w Zakopanem oraz zaprosił do udziału w zbliżajacych się Igrzyskach Europejskich, z których część będzie miała miejsce pod Giewontem - w Zakopanem i Nowym Targu.

W imieniu podhalańskich samorządów i przedsiębiorców wójt Anita Żegleń podziękowała za wprowadzenie Bonu Turystycznego, który w ogromny sposób wsparł przedsiębiorców po trudnym okresie pandemii. Pomysłodawca projektu, wiceminister Andrzej Gut-Mostowy poinformował, że trwają prace nad zapewnieniem jego kontynuacji, choć w zmienionej formule. 

W dyskusji wzięli udział przedstawiciele stacji narciarskich, którzy postulowali powrót do prac nad zmianami prawnymi, które ułatwiłyby funkcjonowanie istniejącej infrastruktury. Reprezentanci klubów sportowych przekonywali o konieczności większego wsparcia szkolenia dzieci i młodzieży, nie tylko finansowego, ale również poprzez umożliwienie bezpłatnego korzystania z obiektów Centralnego Ośrodka Sportu.

Spotkanie zakończyło się noworocznym toastem i zapowiedzią dalszego wsparcia dla rozwoju podhalańskiej turystyki.