Gmina Poronin - strefa turysty

Koncert Kordiana

 • 16 lipca 2024 / 12:17
Podczas 49. edycji Poroniańskiego Lata na plenerowej scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie zagra gwiazda wieczoru – Kordian Cieślik.

49. Poroniańskie Lato

 • 16 lipca 2024 / 11:27

W najbliższą sobotę, 20 lipca, rozpoczyna się 49. Poroniańskie Lato. Jak co roku imprezie towarzyszyć będzie bogaty program pełen atrakcji, konkursów i wspaniałych występów w centrum Poronina! Bawimy się aż trzy dni - do 22 lipca.

Podaruj Dzieciom Najcenniejszy Dar

 • 4 grudnia 2023 / 12:42

Już 6 grudnia w godz. 9:00-13:00 w Przedszkolu Publicznym w Poroninie (ul. Józefa Piłsudskiego 2) obędzie się Mikołajkowa Akacja Krwiodawstwa dla Rodziców dzieci Przedszkolnych ,,Podaruj Dzieciom Najcenniejszy Dar". Akcja współorganizowana jest z Krwiodawstwo Zakopane oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie.

Ruszył konkurs na Świąteczną Skarpetę

 • 23 listopada 2023 / 11:34

W ramach 4. edycji Jarmarku Świątecznego w Poroninie odbędzie się konkurs ,,Świąteczna Skarpeta", w której udział będzie mógł wziąć każdy. Uczestnicy mają za zadanie wykonać skarpetę z owczej wełny i przystroić ją świątecznymi ozdobami w dowolny sposób, tak aby skarpeta zachowała docelową jej funkcję, czyli mogły się w niej zmieścić prezenty”. 

IV Jarmark Świąteczny w Poroninie

 • 16 listopada 2023 / 14:0

Już 10 grudnia odbędzie się 4. edycja Jarmarku Świątecznego w Poroninie, podczas którego będziemy mogli nabyć ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, stroiki, poczęstować się darmową czekoladową, wziąć udział w Konkursie na Świąteczną Skarpetę oraz przejechać się góralskimi saniami Świętego Mikołaja.
Wydarzenie organizowane jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie. 

Zapraszamy!

Dudziarski koncert w Poroninie

 • 16 listopada 2023 / 10:3

W czwartek 23 listopada 2023 r. o godz. 18.00 w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie odbędzie się dudziarski koncert finałowy w związku z realizacją projektu pod nazwą „Prowadzenie nauki w zakresie gry na instrumencie pasterskim – dudy podhalańskie” w ramach zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego – KULTURA LUDOWA I TRADYCYJNA 2023.

Katarzynki w Wańkówce

 • 16 listopada 2023 / 7:52
Zapraszamy wszystkie Kasie, Katarzyny, Kaśki, Kasieńki na 5. edycję Katarzynek, które odbędą się 24 listopada 2023 r. o godz. 18:00 w budynku ,,Wańkówki". Spotkanie organizowane przez Bibliotekę zapewni wiele atrakcji, m. in. spotkamy się z Jackiem Łapińskim - pisarzem, autorem książek: ,,Z uśmiechem Ci do twarzy", ,,Dlaczego warto czytać?! Pasja zamiast nałogów...". Będzie także quiz dla Czytelników, loteria książkowa oraz słodki poczęstunek.

Relaksacja dla Seniorów

 • 9 listopada 2023 / 10:33

Zapraszamy seniorów i nie tylko na zajęcia ruchowe, oddechowe oraz odprężające pod hasłem: ,,Relaksacja dla Seniorów", podczas których pobudzimy swoją życiową energię, będziemy lepiej się wysypiać oraz poznamy sposoby łatwego odprężenia. 

Andrzej Bienias i Brassens

 • 7 listopada 2023 / 11:2

Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie zaprasza na koncert z cyklu ,,Kultura na poziomie", podczas którego usłyszymy utwory Georgesa Brassensa w wykonaniu Andrzeja Bieniasa 16 listopada o godz. 18:00 w Wańkówce, wstęp wolny. Do zobaczenia!

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Poronin

 • 3 listopada 2023 / 13:31

Zapraszamy na obchody Święta Niepodległości 11 listopada w Gminie Poronin. W programie m.in. Wieczornica ,,Okno do Wolności" w Szkole Podstawowej w Poroninie, I Debata Historyczna w Wańkówce - ,,Wolność - kocham i rozumiem" pod przewodnictwem Piotra Malinowskiego, Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zębie oraz  wspomnienie Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Szkole Filialnej w Stasikówce.

Relaksacja dla Seniorów

 • 25 października 2023 / 14:21

Już jutro odbędą się pierwsze zajęcia ruchowe, oddechowe oraz odprężające pod hasłem: ,,Relaksacja dla Seniorów", podczas których pobudzimy swoją życiową energię, będziemy lepiej się wysypiać oraz poznamy sposoby łatwego odprężenia. 

Muzykanckie Zoduski w Zakopanem

 • 25 października 2023 / 11:48

Związek Podhalan oddział Zakopane zaprasza na 30. Jubileuszowe Spotkanie Muzykantów, które odbędzie się 5 listopada o godz. 10:00 w Starym Kościółku przy ul. Kościeliskiej. Szczegóły na plakacie.

Zajęcia na ściance wspinaczkowej w Poroninie

 • 18 października 2023 / 10:43

Zapraszamy do korzystania ze ścianki wspinaczkowej zlokalizowanej przy remizie OSP w Poroninie. Czekają na Was wykwalifikowani instruktorzy. Zapewniamy wspaniałą zabawę dla wszystkich - tych, którzy dopiero chcą spróbować i tych, którzy zaczęli już przygodę ze wspinaczką.

Wystawa sztuki kaletniczej Pawła Śmiałka

 • 17 października 2023 / 13:38

Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie zaprasza na wystawę sztuki kaletniczej autorstwa Pawła Śmiałka z Ratułowa. Otwarcie wystawy odbędzie się 23 października 2023 r. o godz. 18:00 w fili Gminnego Ośrodka Kultury w Suchem, Suche 1 E (Poronińskie Centrum Kultury Dziedzictwa Podhala). Wystwa dostępna w dniach 23-27 października.

Spotkania edukacyjne z Rodzicami - Sport to zdrowie

 • 17 października 2023 / 10:48

W miesiącach październik oraz listopad Urząd Gminy Poronin wraz ze Stowarzyszeniem Blisko Tatr organizuje w szkołach Gminy Poronin bezpłatne spotkania edukacyjne w ramach projektu „Sport to Zdrowie”. Projekt ma za zadanie zwrócić uwagę Rodziców na pozytywny wpływ prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej na rozwój naszych dzieci.

Wieczór Muzyki i Tańca Węgierskiego w Poroninie

 • 17 października 2023 / 10:12

Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie zaprasza na Wieczór Muzyki Tańca Węgierskiego pod hasłem ,,Z czystego źródła", który odbędzie się już w najbliższą sobotę 21 października o godz. 20:00. Wstęp 25 zł/os.

Party w PRL

 • 12 października 2023 / 9:53

Szkolne Muzeum Kulturalno-Historyczne w Poroninie zaprasza na wystawę pod nazwą: ,,Party PRL". Wydarzenie rozpocznie się 18 października o godz. 18:00  w budynku Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie. 

Zajęcia na ściance wspinaczkowej w Poroninie

 • 12 października 2023 / 8:41
Zapraszamy do korzystania ze ścianki wspinaczkowej zlokalizowanej przy remizie OSP w Poroninie. Czekają na Was wykwalifikowani instruktorzy. Zapewniamy wspaniałą zabawę dla wszystkich - tych, którzy dopiero chcą spróbować i tych, którzy zaczęli już przygodę ze wspinaczką.

Octy ziołowe dla zdrowia i urody

 • 5 października 2023 / 12:37

Octy to wspaniałe mikstury o szerokim zastosowaniu – zarówno jako składniki prostych kosmetyków, jak i wsparcie naszych organizmów w utrzymaniu zdrowia i wzmocnieniu odporności. Poznaj możliwości ich wykorzystania, dowiedz się jak się sporządzać domowy ocet i przygotuj własny octowy kosmetyk.

Zajęcia na ściance wspinaczkowej w Poroninie

 • 3 października 2023 / 14:53
Zapraszamy do korzystania ze ścianki wspinaczkowej zlokalizowanej przy remizie OSP w Poroninie. Czekają na Was wykwalifikowani instruktorzy. Zapewniamy wspaniałą zabawę dla wszystkich - tych, którzy dopiero chcą spróbować i tych, którzy zaczęli już przygodę ze wspinaczką.