Gmina Poronin - strefa turysty

Klub Sportowy Murzasichle

Klub Sportowy Murzasichle to nowość w gminie Poronin, ponieważ jego początek istnienia datuje się na czerwiec 2019 roku. Pomysł zrodził się w głowach ludzi, którzy zajmują się sportem przez całe życie, ale i tych, dla których sport to nieodzowny element w życiu codziennym. Klub powstał, by promować zdrowy tryb życia poprzez uprawianie aktywności fizycznej. Prezesem klubu i jednocześnie trenerem jest Andrzej Pradziad - były zawodnik w biegach narciarskich (19 - krotny medalista Mistrzostw Polski).

KS Murzasichle to miejsce dla osób w każdym wieku, które kochają sport i chcą spróbować czegoś nowego. W klubie dominują sekcje biegów górskich, biegów narciarskich i narciarstwa alpejskiego.

KS Murzasichle liczy 15 zawodników (w biegach górskich) oraz 50 dzieci uprawiających narciarstwo biegowe i alpejskie. Zawodnicy osiągnęli już bardzo duże sukcesy sportowe – od udziału w Grand Prix Krakowa w biegach górskich, poprzez Mistrzostwa Polski w Skyrunningu, Biegi Ultra Granią Tatr po Puchary Polski w biegach pod górę, odnosząc w każdym z tych biegów sukcesy sportowe. KS Murzasichle nie zamyka się we własnych „blokach startowych”, tylko promuje również gminę Poronin, organizując wydarzenie sportowe pn. „Sichlańska Piętnastka” - bieg na dystansie 15 km po terenach Murzasichla i Małego Cichego. Impreza będzie odbywać się corocznie.

Zdrowie, uśmiech, aktywność fizyczna, promocja sportu to cele Klubu Sportowego Murzasichle.

Powstaliśmy, bo wiemy, że sport to zdrowie, że sport łączy ludzi, daje uśmiech i ogrom radości. Wierzymy, że poprzez sport można zdecydowanie piękniej przeżyć swoje życie, a na pewno je urozmaicić.

Do zobaczenia na treningach!