Gmina Poronin - strefa turysty

Party PRL w Poroninie

Spotkania towarzyskie w PRL-u zazwyczaj odbywały się w mieszkaniach lub w klubach, które były dostępne dla członków organizacji, zakładów pracy lub innych grup społecznych.

Podobnie było dzisiaj, w Szkolnym Muzeum Kulturalno-Historycznym w Poroninie odbyło się towarzyskie spotkanie "Party PRL", gdzie mieszkańcy oraz zaproszeni goście z Gminy Suchy Las mogli powspominać minione lata na wesoło, momentami nieco poważniej.
Na sali dostępnych do obejrzenia jest wiele eksponatów, które podczas prezentacji zostały przytoczone zabawnymi historiami. Obecnie na portalach aukcyjnych kosztują fortunę...
Organizatorzy przygotowali także materiał wideo przedstawiający czasy Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w wielkich miastach, ale także na terenie Podhala - dowcipów z widowni było co niemiara.
 
Po prezentacji wszyscy z wielkim uśmiechem ustawili się w kolejce do charakterystycznych pyszności - salcesonu, bigosu, śledzika czy kawy z fusami.
 
Dziękujemy za przedstawienie i zorganizowanie wydarzenia w sympatycznej atmosferze. Pojawiły się głosy o powstaniu cyklu spotkań czasów PRL-u już w kolejnych miesiącach...