Gmina Poronin - strefa turysty

Pokazy polskich tańców narodowych w Zębie

W pokazie polskich tańców narodowych udział wziął nasz Zespół Regionalny "Zbójnicek" z Zębu. Zobaczcie sami! Prezentowano różne rodzaje tańców: od Góralskiego, poprzez Krakowiaki, Oberki, Kujawiaki, Mazury, Polonezy i wiele innych. Było barwnie, wesoło i podniośle.
27 czerwca odbył się w szkole w Zębie wspaniały pokaz polskich tańców narodowych. Z inicjatywy naszych kierowników i dyrekcji szkoły zorganizowane zostało spotkanie i występy 4 zespołów: Zespół Regionalny "Zbójnicek", Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Tuchlińskie Skrzaty, Zespół "Krakowiacy" z Polsko- Niemieckiej Szkoły Europejskiej z Berlina Katharina Heinroth Grundschule oraz młodzież z Ukrainy uczestnicząca w obozie językowym OSA Week.
Zespoły pokazały przekrój wszystkich tańców polskich. Od Góralskiego, poprzez Krakowiaki, Oberki, Kujawiaki, Mazury, Polonezy i wiele innych. Było barwnie, wesoło i podniośle. Nasi goście z Kaszub mieli okazję odwiedzić pracownię - kuźnię u Pana Damiana Lasaka , który opowiedział ciekawie o rzadkiej już pracy kowala - artysty.
Pani dyrektor szkoły w Zębie Dorota Zatorska pokazała gościom szkolne muzeum techniki "rupieć" Na zakończenie pobytu zespołu z Kaszub odbyło się integracyjne ognisko ..... a już niedługo Zbójnicek pojedzie do Tuchlina z rewizytą.
Kultura nas łączy!
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do pomocy w zorganizowaniu tego wydarzenia.