Gmina Poronin - strefa turysty

Turniej Zimowy o Puchar Rzecznika Praw Dziecka i Wójta Gminy Poronin

Zakończyły się zmagania sportowe w ramach Pucharu Rzecznika Praw Dziecka i Wójta Gminy Poronin. W zawodach, które rozegrane zostały na stoku Potoczki w Zębie, uczestniczyli uczniowie wszystkich szkół podstawowych z Gminy Poronin. Młodzi sportowcy zmierzyli się w slalomie na nartach oraz zimowym torze przeszkód. Najmłodsi wzięli udział w niezwykle barwnym bajkowym zjeździe na jabłuszkach.

W tym roku na torze przeszkód najlepsi okazali się uczniowie szkoły w Zębie. Drugie miejsce zajęli uczniowie szkoły z Nowego Bystrego. Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Suchego.

W slalomie wśród dziewcząt zwyciężyły Jagoda Żegleń, Ewelina Gał i Angelika Strama. Wśród chłopców najlepsi okazali się Patryk Łacek, Szymon Budz oraz Marcin Łowisz.

Za najpiękniejszy bajkowy strój nagrodzona została Rozalia Trebunia z Poronina. Wyróżnione zostały Anna Łukaszczyk, Natalia Śmietanka, Andrzej Stopka, Antoni Dziubas, Julia Jarząbek, Aleksandra Dorula, Gabriela Zasada i Kacper Czernik.

Medale, dyplomy i upominki uczestnikom zawodów wręczali Wójt Gminy Poronin Anita Żegleń oraz Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Jutro przed nami ostatni punkt w programie wizyty Rzecznika Praw Dziecka w Gminie Poronin. O godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Poroninie odbędzie się debata „Dziecko w pandemii” z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli, psychologów i pracowników Biura Rzecznika Praw Dziecka. Zachęcamy do oglądania transmisji on-line na kanale YouTube Gminy Poronin.