Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Paweł Gał

Pełni funkcję radnego gminy Poronin od dwóch kadencji. W obecnej kadencji jest przewodniczącym Komisji Kultury, Sportu i Promocji Gminy.

Rodowity góral z Poronina, mąż, ojciec Szymusia i Antosi.

Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na wydziale Inżynierii i Ochrony Środowiska na kierunkach: odnawialne źródła energii (inżynier) oraz zarządzanie środowiskiem (magister) oraz studium podyplomowego z zakresu:
Edukacji regionalnej na Podtatrzu na PPWSZ w Nowym Targu.

Jest członkiem Zarządu Związku Podhalan w Poroninie - czwartą kadencję, a w latach 2014-2017 pełnił funkcję wiceprezesa.

Posiada certyfikaty ukończenia szkoleń dla instruktorów zespołów góralskich z tematu tańca, śpiewu i muzyki podhalańskiej. Jest aktywnym działacz kulturowym i społecznym. Jego pasja to taniec, śpiew i muzyka podhalańska, kultura i tradycja Podhala oraz folklor Karpat. Na co dzień jest instruktorem tańca i śpiewu góralskiego w szkołach i placówkach gminnych m. in. w zespole „Małe Regle” w Poroninie (nieprzerwanie od 16 lat). Jest akordeonistą grającym w kapelach góralskich, folkowych i cygańskich. Jest założycielem zespołu "Góralski Band", w którym na co dzień realizuje się artystycznie. Od wielu lat jest związany z zespołem regionalnym „Regle” im. Jana Jędrola w Poroninie, z którym zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym najważniejszym było zdobycie prestiżowego na Podhalu tytułu „Harnasia Roku 2004”.
W 2017 roku decyzją Zarządu Związku Podhalan w Polsce otrzymał wyróżnienie "Zasłużony dla Kultury Góralskiej".

W latach 2015-2020 pracował w Starostwie Powiatowym w Zakopanem jako inspektor w Wydziale Budownictwa i Architektury. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą - Biuro Projektowo-Wykonawcze: Projektowanie, Nadzór i Odbiory.