W niedzielę, 13 czerwca, w Gminnym Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie literackim i plastycznym „Tyś po Bogu największą pociechą”. Konkurs ten jest częścią tegorocznych obchodów 160. Rocznicy Objawień Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, które wspólnie organizują Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, Urząd Gminy Poronin, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie.

Zebrani na niedzielnej uroczystości zostali przywitani przez Ojca Mateusza Jacukiewicza z Sanktuarium na Wiktorówkach, przez Marię Kuruc Zastępcę Wójta Bukowina Tatrzańska oraz przez Anitę Żegleń Wójta Gminy Poronin.

Swoją obecnością podczas uroczystości zaczynili nas:

Władysław Filar Wicestarosta Tatrzański, Maciej Dziubas Zastępca Wójta Gminy Poronin, Anna Malacina-Karpiel Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie, o. Artur Musialski Duszpasterz z Małego Cichego, ks. Władysław Pasternak Dziekan Dekanatu Białka Tatrzańska, ks. Jan Byrski Proboszcz Parafii Białka Tatrzańska, Władysław Piszczek Przewodniczący Rady Gminy Bukowina Tatrzańska, Adam Pawlikowski Przewodniczący Rady Gminy Poronin.

Zanim ogłoszono wyniki i wręczono nagrody, przybyli goście mieli okazje wysłuchać przepięknego koncertu w wykonaniu Zespołu GGDuo, w składzie Gabriela i Wojciech Gąsiorowie.

Do konkursu literackiego swoje prace zgłosiło 70 uczestników. Oceny dokonała komisja w składzie: Anna Mlekodaj, Maria Śliwińska, Ks. Marcin Godawa, Arkadiusz Wiech oraz Piotr Mirecki. Do konkursu plastycznego swoje prace zgłosiło 190 uczestników. Oceny dokonała komisja w składzie: Janusz Tycner, Maria Gąsienica - Gładczan, Maciej Kuchta, Zofia Górska oraz Anna Trebunia – Wyrostek. Wyniki obu konkursów dostępne są na stronie internetowej: https://www.poronin.pl/dla-turysty/samorzad/aktualnosci/2021/wyniki-konkursow-pod-haslem-tys-po-bogu-najwieksza-pociecha

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy zostały wręczone przez Anitę Żegleń Wójta Gminy Poronin oraz przez Marię Kuruc Zastępcę Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska. Zwycięzcom oraz wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

Już teraz serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach, która 3 lipca wyruszy dwoma trasami – pierwszą z Poronina przez Małe Ciche i Zazadnią oraz drugą z Bukowiny Tatrzańskiej przez Głodówkę i Wierch Poroniec.

Serdecznie dziękujemy Kierownikom Zespołu Regle z Poronina Marii Dawidek i Władysławowi Zygmuntowiczowi, za użyczenie scenografii.