46. Poroniańskie Lato

PROGRAM

22 lipca (czwartek) ODPUST

10:30 –Zbiórka pocztów sztandarowych przed Kościołem Parafialnym w Poroninie

11:00 –Msza Święta odpustowa

13:00 –Przejazd korowodu weselnego ulicą Piłsudskiego

14:00 –Fragment wesela góralskiego z udziałem zespołu „Regle”

15:00 –Uroczyste otwarcie 46. Poroniańskiego Lata (scena plenerowa przy Wańkówce)

– muzyka góralska Dawida Czernika – „Reglański Zbyrk”

15:20 –Koncert akordeonistów pod kierownictwem Janusza Polaka

16:00 –Pasowanie na honielnika

16:30 –Występ zespołu „Regle”

17:15 –Pasowanie na prymistę

17:45 –Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Rzgowianie”

18:15 –Animacje dla dzieci z grupą ENCE PENCE oraz warsztaty plastyczne

18:30 –Promocja książki Mały Królewic, w tłumaczeniu dr Stanisławy Trebuni-Staszel

(świetlica GOK-u w Poroninie)

20:00 –Koncert „The Postman - Beatlesi z Polkowic”

22.00 – Zabawa góralska z zepołem „Jafer”


23 lipca (piątek)

16:00 –Zbiórka na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie przy Wańkówce

- Uroczyste otwarcie siedziby Związku Podhalan (górna sala Wańkówki)

17:00 –Przejście na cmentarz i uczczenie pamięci Zasłużonych dla Związku Podhalan

18:00 – Przejście do świetlicy GOK-u w Poroninie

18:15 –Wręczenie Medali za Długoletnią Służbę

19:00 –Za głosem ślebody – Folklor w obliczu II wojny światowej – spotkanie autorskie

z zespołem „Zyngry”, prezentacja płyty


24 lipca (sobota)

12:00 – Turniej piłki nożnej (Gminny Stadion Sportowy)

19:00 – Wystawa kolekcjonerskiego sprzętu audio Alka Marduły i Bronisława Stocha (Wańkówka)

20:00 – Potańcówka z największymi przebojami lat 70’, 80’ i 90’ prowadzona przez didżejski

duet Alek&Bronek (parking przy Wańkówce)

– Konkurs na najciekawszą stylizację modową poprzednich dekad


25 lipca (niedziela)

13:00 – Gminny przegląd zespołów regionalnych (scena plenerowa przy Wańkówce)

– Zespół „Zbójnicek” i „Mały Zbójnicek” z Zębu (13:00)

– Zespół „Regle” im. Jana Jędrola z Poronina (14:00)

– Zespół „Zawrat” z Bustryku (14:30)

– Zespół „Mali Bystrzanie” z Nowego Bystrego (15:00)

16:00 – Studencki zespół góralski „Skalni” Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

16:30 –Zespół regionalny „Hajduki” z Łapsz Wyżnich

17:00 –Zespół „Wiosna” z Sumy na Ukrainie

18:00 – Zespół „Podhale” – grupa spiska z Jurgowa

20:00 –Koncert zespołu „Fiś Banda”