W weekend na Polanie Sosny w Niedzicy rozgrywane były VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

Ogółem w zawodach uczestniczyło ponad 350 zawodników z 11 województw reprezentujących 60 jednostek OSP. Wszyscy startowali obowiązkowo w ubiorze i hełmie strażackim. Ciekawostką w tej edycji mistrzostw był udział aż sześciu jednostek OSP z województwa warmińsko- mazurskiego i po raz pierwszy dwóch jednostek z województwa lubuskiego. 

W sobotę w Konkurencji Indywidualnej Slalom Gigant startowało 170 zawodników. Ze względu na dużą liczbę zawodników odbył się tylko jeden przejazd. Konkurencja miała podział wiekowy na grupę A (do 40 lat) i grupę B (41 lat i więcej). 

Mistrzami kraju zostali: 
narty druhny- 1. Bożena Opyd - Szczawa 
narty druhowie gr.B - 1. Tomasz Dawiec - Szczawa, 2. Bartłomiej Kościelniak - Potok, 3. Tomasz Koczorowski - Janków Przygodzki oraz Mordarski Wojciech Staszkówka 

narty druhowie gr.A- Szymon Krzeptowski Sabała - Zakopane Olcza, 2. Janusz Haniczak - Rzepiska II oraz Bartłomiej Trybuła - Spytkowice 
snowboard- 1. Jakub - Niziołek Staszkówka, 2. Daniel Kuczkowicz - Orawka, 3. Bartłomiej Trybuła - Spytkowice. 

W niedzielę w Konkurencji Drużynowej Strażacki Slalom Gigant wystartowało 46 drużyn. Czteroosobowe zespoły miały za zadanie pokonać trasę slalomu jadąc z wężem strażackim. Zwycięzcami zostali: 
narty druhny - 1.Szczawa, 
narty druhowie- 1. Ząb, 2. Spytkowice, 3. Ciche Górne 1 
narty mikst- 1. Ząb, 2. Szczawa 1, 3. Szczawa 2 
snowboard- 1. Staszkówka, 2. Ząb, 3. Rzepiska II 

Najlepszy czas z dwóch przejazdów uzyskali strażacy z Rzepiska II, a wiekowo najstarsza startująca drużyna z OSP Dąbrówka Tuchowska sumarycznie miała 207 lat. 

Źródło: https://podhale24.pl