Na Polanę Lichajówki w Gminie Poronin, w niedzielę 27 stycznia 2019 r. przybyło wielu miłośników koni i tłumy widzów. W zimowej scenerii w trakcie Parady Gazdowskiej można było podziwiać piękne konie, starodawne uprzęże i sanie ręcznie rzeźbione czy malowane. Jak zawsze publiczność dopisała, gorąco kibicując wszystkim startującym w kumoterkach, skiringu i ski-skiringu.

Bez wspaniałych konferansjerów żadna uroczystość nie nabiera blasku. Serdecznie dziękujemy  Janowi Pawlikowskiemu i Stanisławowi Gąsienicy - Wawrytce za prowadzenie naszej imprezy.

Kierujemy, również podziękowania w stronę Głównego Sędziego Pana Macieja Jackowskiego i Pana Andrzeja Staszla Radnego Gminy Poronin za sprawny przebieg kumoterek, skiringu i ski – skiringu.

Dziękujemy za uroczystą oprawę góralską Parady Gazdowskiej pytacom: Marcinowi Walkoszowi, Pawłowi Gałowi, Maciejowi Czernikowi i Januszowi Stochowi - Wace oraz muzyce w składzie Klemens Łukaszczyk – Maliniok z Murzasichla, Michał Bobak z Murzasichla, Marcin Trebunia – Tutka z Murzasichla, Bartłomiej Polak z Zębu, Klemens Słodyczka z Zębu, Mariusz Rzadkosz
z Poronina, Andrzej Gubała i Stanisław Gubała z Małego Cichego i Zbigniewowi Długoszowi
z Murzasichla, który wiózł muzykę wspaniałym góralskim zaprzęgiem.

Dziękujemy gazdom Andrzejowi Chotarskiemu „Warnickowi” z Kościeliska i Stanisławowi Skupniowi „Biołemu” z Białego Dunajca za użyczenie koni dla pytaców.

Wyrażamy wdzięczność dla właścicieli działek na Polanie Lichajówki za ich udostępnienie na zorganizowanie Parady Gazdowskiej.

Jest to impreza kulturalno – promocyjna, która jest rezultatem wspólnego wysiłku i starań wielu ludzi. Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów za wsparcie finansowe imprezy: Stacji Narciarskiej Małe Ciche, Domu Wczasowemu Poronianka Andrzej Gut - Kantek, Podhalańskiej Lokalnej Grupie Działania.

Dziękujemy również fundatorom nagród: Termom Szaflary za wejściówki, Społem Zakopane Spółka z o.o. za bony podarunkowe i Państwu Anicie i Januszowi Bafią Producentowi Nalewek Tatrzańskich.

Podziękowania kierujemy również do firm, które przyczyniły się do organizacji: Tatrzańskiej Firmie Budowlanej Wojciech Pawlikowski, Karczmie Apartamenty Tatrzański Bór, Firmie Usługi Stolarskie Roboty Budowlane Jan Kassowski, Zakładowi Elektroinstalacyjnemu Stanisław Kuźma i Firmie Hajan Catering.

Składamy wielkie podziękowania: Ośrodkowi Kolonijnemu-Wypoczynkowemu Staszelówka Stanisław Staszel Radny Gminy Poronin z Zębu za przygotowanie trasy i Firmie Budorze Paweł Pawlikowski Radny Gminy Poronin z Małego Cichego za przygotowanie parkingów.

Dziękujemy także Sołtysom Adamowi Pawlikowskiemu z Murzasichla i Stanisławowi Kułachowi z Małego Cichego, Prezesom Związków Podhala Gminy Poronin za pomoc w organizacji imprezy.

Serdecznie dziękujemy: Powiatowi Tatrzańskiemu, Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem, Służbą weterynaryjnym Panu lek. wet. Stanisławowi Lasakowi za wsparcie naszej imprezy i okazywaną pomoc w jej realizacji.

Składamy gorące podziękowania dla Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, Ochotniczych Straży Pożarnych z Nowego Bystrego, Zębu, Bustryku, Suchego, Poronina, Stasikówki, Małego Cichego i Murzasichla, Straży Gminnej i Agencji Ochrony Osób i Mienia „Rycerz”za pełne zaangażowanie i skuteczne zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa podczas Parady Gazdowskiej.

Osobne podziękowania należą się mediom za Patronat nad tegoroczną imprezą, który sprawowały: Telewizja Polska S.A. Oddział w Krakowie, Tygodnik Podhalański, TV Tygodnik Podhalański, Zakopiec  www.kumoterki.pl Robert Urbański, Podhale24pl, Małopolskaonline.pl, Podhalański Serwis Informacyjny „WATRA”, TVPodhale, Internetowy Serwis Informacyjny Podhala, Orawy, Spisza i Pienin Góral Info.

Dziękujemy też wszystkim fotografom, za piękne zdjęci i wspaniałe fotorelacje z imprezy

Dziękujemy i do zobaczenia za rok.