Dojo HONSHITSU (zajęcia z tradycyjnych sztuk walk) powstało w styczniu 2001 roku. Pierwotnie treningi odbywały się na salach gimnastycznych Jordanowa, Rabki, Nowego Targu, Zakopanego ostatecznie jego siedzibą z zapleczem w postaci sali z matami judo (30 m2) został Poronin. To tutaj prowadzimy indywidulane zajęcia z zakresu: AIKI JU JUTSU DH, IAIDO, KARATE, KOBUDO a także SORT SYSTEMu - samoobrony. Naszym atutem jest indywidulane podejście do chcących trenować i elastyczne godziny treningów.
Jesteśmy zrzeszeni w Polskim Związku Kendo (PZK) i International Police Defensive Tactics Association (IPDTA)
Głównym instruktorem (Kancho) jest Shihan Rafał Tokarczyk ur. 1974 r. absolwent pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego filia w Cieszynie i wychowania fizycznego AWF Katowice, który swoją przygodę z sztukami walki rozpoczął w 1990 r. od treningów Karate Kyokushin. 
Rafał Tokarczyk na dzień dzisiejszy jest posiadaczem stopni mistrzowskich:
6 Dan Chi Ryu Aiki Jitsu (F.G.T.Ch.K) - 2 Dan Ju Jutsu - 1 Dan Iaijutsu Chi Ryu - 1 Dan Okinawa Kobudo (OKDR) - 1 Dan Kenjutsu (IMAF) - 1 Dan Iaido (PZK) - 1 Dan Kendo (PZK)
Uwieńczeniem jego długoletniej pracy instruktorskiej jest otrzymanie w Belgii tytułu SHIHAN – „nauczyciel godny naśladowania” - 2.VI.2011r.

Siedziba:

Kontakt
Dojo Honshitsu
ul. J. Piłsudskiego 43A
34-520 Poronin

tel. 504 238 715
e-mail nt_rafal@wp.pl