2019.12.09, autor

Otwarcie Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Małem Cichem

Tegoroczne mikołajki w Małem Cichem z pewnością przejdą do historii miejscowości. 6 grudnia o godz. 13.00 nastąpiło bowiem uroczyste otwarcie Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Małem Cichem.  W uroczystości uczestniczyli radni powiatu tatrzańskiego, radni Gminy Poronin, samorządowcy z sąsiednich gmin, przedstawiciele lokalnych organizacji i stowarzyszeń oraz wielu mieszkańców Małego Cichego. Zaproszenie od pani wójt Anity Żegleń do wzięcia udziału w tym wydarzeniu przyjęli również wójtowie poprzednich kadencji Andrzej Gut i Bronisław Stoch.

Ojciec Artur Musialski poświęcił budynek. Następnie zgromadzeni goście i mieszkańcy obejrzeli prezentację multimedialną obrazującą przebieg prac związanych z realizacją inwestycji. Uroczystość otwarcia flii GOK-u uświetniły występy artystyczne  uczniów ze Szkoły Podstawowej w Małem Cichem, muzyki góralskiej z Małego Cichego oraz koncert - niespodzianka w wykonaniu pani dyrektor Anny Malaciny – Karpiel. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło także specjalnego gościa – św. Mikołaja, który rozdawał prezenty.

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Małem Cichem.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu Przestrzeń dla nas: stworzenie przestrzeni i oferty czasu wolnego oraz miejsca aktywizacji i integracji społecznej dla mieszkańców Gminy Poronin (Sieć GOK) – Komponent 1. Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie, Komponent 2. Filia GOK w Małem Cichem oraz Komponent 4. Filia GOK w Suchem - utworzenie Poroniańskiego Centrum Kultury i Dziedzictwa Podhala w Suchem.