2019.01.14,

Jeżdżę z głową – edycja 2019

W tym roku gmina Poronin po raz kolejny uczestniczy w małopolskim projekcie „Jeżdżę z głową – edycja 2019”

Projekt skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych, które nie miały kontaktu z narciarstwem zjazdowym, biegowym oraz snowboardem.
Nauka będzie odbywała się w ramach zajęć pozalekcyjnych przez wykwalifikowanych instruktorów na stoku Stacji Narciarskiej Suche i trasie biegowej, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Polskiego Związku Narciarskiego dla tego typu zajęć.

Kurs obejmie łącznie 212 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Zajęcia obejmować będą łącznie 20 godzin nauki jazdy pod okiem instruktorów. Uczniowie w ramach projektu zapewniony mają dowóz na stok narciarski, karnety wstępu na wyciągi oraz wyposażenie w sprzęt narciarski.

Gmina Poronin pozyskała na ten cel 36 100,00 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, reszta pochodzi z wpłat rodziców i budżetu gminy. Łączna kwota projektu to 129 600,00 zł.

Okres realizacji projektu 14 stycznia 2019 r. – 29 marca 2019 r.