2017.10.19,

Spalane śmieci nie znikają. Niska emisja to poważny problemem w polskich miastach

Często w okresie jesienno-zimowym wiele osób boryka się z problemem związanym z ogrzewaniem domu. Jeszcze większym problemem jest palenie śmieci w piecach domowych. Nie pomaga to zaoszczędzić, co więcej powstają koszty innego rodzaju. Wśród takich kosztów jest między innymi mandat ze straży miejskiej, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej. Spalanie śmieci w domowych warunkach powoduje uszkodzenia instalacji i przewodów kominowych. Dodatkowo, śmieci z domowych palenisk do atmosfery wydostają się szkodliwe substancje chemiczne. Skutki palenia śmieci nie są widoczne natychmiast, jednak  gromadzące się toksyny mają wpływ na nasze zdrowie. Często dolegliwości zaczynają się od kaszlu i uczucia duszności. Niekontrolowany proces spalania śmieci prowadzi do przedostania się do atmosfery związków nazywanych dioksynami i furanami związanych z chorobami nowotworowymi. Powstają też koszty innego rodzaju: unikajmy domowych sposobów pozbywania się śmieci, które bez odpowiedniej technologii są dla nas po prostu ogromnym zagrożeniem.

LISTA RZECZY, KTÓRE MUSISZ DOLICZYĆ DO RACHUNKU ZA SPALANIE ŚMIECI:

• Mandat od Straży Gminnej,
  • Opłaty za lekarza i badania,
  • Koszty lekarstw,
  • Częstsze wizyty kominiarskie,
  • W końcu: zakup nowego pieca.