2018.11.16,

14 listopada 2018 – Dzień Czystego Powietrza w Gminie Poronin

W ramach Dnia Czystego Powietrza, Ekodoradca z gminy Poronin spotkał się z młodzieżą biorącą udział w projekcie „You can too”.

Projekt „You can too” ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej istnienia zanieczyszczeń powietrza, w tym zjawiska smogu i jego przyczyn oraz promowania działań, które przeciwdziałają temu zjawisku. W projekcie udział bierze 39 uczestników z Polski, Czech oraz Słowacji. Głównym tematem wymiany jest zagadnienie znaczenia i destrukcyjnej roli smogu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Podczas spotkania z młodzieżą Ekodoradca z gminy Poronin przedstawił działania edukacyjne oraz informacyjne realizowane w ramach projektu LIFE, w całym województwie małopolskim. Poruszono również zagadnienia związane z dofinansowaniem do wymiany kotłów w indywidualnych gospodarstwach domowych.