2021.08.20, autor

Narodowy Spis Powszechny - W grupie siła!

W grupie siła! Im więcej mieszkańców dokona samospisu, tym większe szanse na zwycięstwo! Razem możemy spełnić obywatelski obowiązek i zdobyć wartościowe nagrody dla naszej gminy!

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Obowiązkową, a jednocześnie najbezpieczniejszą i najwygodniejszą metodą udziału w spisie, jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy. O pomoc w wypełnieniu elektronicznego formularza można poprosić kogoś z rodziny lub inną zaufaną osobę.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktu spisowego przygotowanego w urzędzie gminy, albo dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie (z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99) lub bezpośrednio.