2021.03.25, autor

Dofinansowanie z naboru na wsparcie dla gmin górskich

W dniu dzisiejszym zostały ogłoszone wyniki naboru na wsparcie przeznaczone dla gmin górskich w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Poronin uzyskała dofinansowanie w kwocie 2 260 374 zł, które zostanie przekazane na następujące inwestycje:

• modernizacja i budowa oświetlenia ulicznego w technologii LED wraz z elementami iluminacji świątecznej na terenie całej gminy - 1 798 629 zł,
  • modernizacja drogi i utworzenie kulturowego szlaku turystycznego w sołectwie Stasikówka, m.in. utwardzenie drogi, montaż elementów małej architektury nawiązującej do tradycyjnego rolnictwa góralskiego (ławki, panele informacyjne, elementy placu zabaw, rzeźby z metaloplastyki i innych materiałów, oświetlenie solarne) - 461 745 zł.

Informację o dofinansowaniu została przekazana przez Panią Poseł Annę Paluch, która przy nowo wybudowanym budynku filii GOK w Suchem zorganizowała konferencję prasową. Gminę Poronin reprezentował Skarbnik Paweł Para, przybyli także Wójt Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski oraz Wójt Gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz.