2020.10.05, autor

Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska dla mieszkańców

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT TATRZAŃSKI, w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, w tym nieodpłatne mediacje.

Celem jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników i doradców obywatelskich.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy prowadzi również edukację prawną. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi 4 e-poradnikami, które dotyczą  tematyki praw człowieka jako istotnego atrybutu obywatela, a mianowicie:
- podstawowych zasad dziedziczenia,

- podstawowe aspekty prawa własności,

- długi, zobowiązania finansowe, upadłość,

- korzystanie z zasobów internetu. Odpowiedzialność za naruszenie praw autorskich.