Twoje miejsce w górach

GMINA PORONIN

ZAPRASZA

2019.02.05, autor

Oświadczenie w sprawie pomocy zaniedbanym koniom

Poronin , 05.02.2019r.

Oświadczenie w sprawie pomocy zaniedbanym koniom

               W związku z ujawnieniem braku właściwej opieki nad zwierzętami (dwa konie Kaszmir i Rytm) znajdującymi się w gospodarstwie rolnym mieszkańca naszej gminy, Wójt Gminy Poronin w dniach 04.02. i 05.02.2019r. podjęła niezwłocznie działania zmierzające do realizacji ustawowego obowiązku wynikającego z Ustawy o ochronie zwierząt.

W asyście służb porządkowych zwierzęta zostały odebrane właścicielowi i przewiezione do gospodarstwa zastępczego. Zwierzęta poddane zostały badaniom, które potwierdziły możliwość transportu koni do gospodarstwa zastępczego. Konie w gospodarstwie zastępczym zostaną objęte specjalistyczną opieką weterynaryjną oraz zapewnione zostaną im godziwe warunki. W stosunku do właściciela zwierząt zostały wszczęte procedury administracyjne mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji przewidziane przepisami prawa.

              W świetle pojawiających się negatywnych komentarzy dotyczących tej sprawy, prosimy o powstrzymanie się od pochopnych oskarżeń i komentarzy do momentu pełnego wyjaśnienia niniejszej sprawy. Bezpodstawne i niepotwierdzone informacje w tej sprawie dotykają bowiem innych gospodarzy i hodowców zwierząt na terenie naszej gminy, którzy w zdecydowanej większości z troską i odpowiedzialnością podchodzą do opieki nad swoimi zwierzętami.

                                                                                                                WÓJT GMINY PORONIN

                                                                                                                      mgr Anita Żegleń