Zespół Tańca Narodowego "Sukūrėlis"

Zespół Tańca Narodowego "Sukūrėlis" założony w 2013 roku. Podstawę zespołu stanowią uczniowie jednej klasy.
Zespół jest aktywnym uczestnikiem Święta Piosenki i Tańca Litwy, Święta Piosenki i Tańca uczniów Litwy, różnych republikańskich imprez kulturalnych, konkursów i festiwali. Ze swoim programem przebywały w Finlandii i Szwecji, brały udział w międzynarodowym festiwalu we Włoszech.
Z tancerzami „Sukūrėlis” pracuje główny nauczyciel choreografii Raimonda Pilkauskienė, a pomaga wychowawca klasy Żiwilie Gerasimawiczene.

Dziecięco-młodzieżowy Zespół "Javonėlis"

Nazwę "Javonėlis" Dziecięco-młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego otrzymał w 1989 roku od nazwy rzeczki "Javonis", która płynie przez miasto Маriampole.
W programie Zespołu "Javonėlis" są litewskie tańce ludowo-sceniczne. Zespół jest aktywnym uczestnikiem koncertów i świąt w rodzinnym mieście, repreentuje Szkołę Sztuk miasta Маriampole w różnych rejonowych i republikańskich świętach, festiwalach i konkursach tanecznych.
Zespół Tańca Ludowego "Javonėlis" występował na koncertowych scenach międzynarodowych festiwali w Niemczech, Polsce, Włoszech, Portugalii, Turcji i Danii.
Podczas “Poroniańskiego Lata" pokażą swoje najlepsze tańce i nowe choreograficzne przedstawienia.


Choreograficzne Studio "Neposedy" 

Choreograficzne Studio "Neposedy" było założone w 2015 roku, kierownik ALIAKSANDRA LIAVONAVA. Mimo to, że studio działa tylko 2 lata, już w głównym składzie jest 50 dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Funkcjonują również dwie grupy przygotowawcze. W programie przedstawiają tańce: klasyczne, ludowe - stylizowane i współczesny. Podczas dwóch lata swojej twórczej i koncertowej działalności uczestnicy zostali niejednokrotnymi zdobywcami nagród i laureatami miejskich, republikańskich i międzynarodowych konkursów.
Teatr Mody "Domino"

Teatr Mody "Domino" został utworzony pod kierunkiem Olgi Rachitskoi w 2012 roku z połączenia koła wyrobów krawieckich "Atelier" i koła demonstracji kolekcji "Defilowania" na zapleczu Centrum Dodatkowej Edukacji Dzieci i Młodzieży "Vetraz" miasta Mińska. W zespole znajdują się dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat, którzy nie tylko uczą się demonstrować modele odzieży, ale i sami wymyślają oraz je szyją. Zespół jest laureatem międzynarodowych festiwali i konkursów w Bułgarii, Włoszech oraz Białorusi.