Tradycyjnie jak co roku w Gminie Poronin odbędą się wakacyjne imprezy, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Są to imprezy plenerowe, podczas których odbywają się m. in. występy zespołów regionalnych, koncerty, konkursy, wystawa i kiermasz sztuki ludowej.


2 lipca 2017 r. PORONIAŃSKIE ŚPASY – GOK w Poroninie

Rodzinny festyn bezalkoholowy organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury Podhalańskiej "Regle" oraz Zespół "Regle "im. J. Jędrola w Poroninie. W programie m. in.: występy Zespołów Mini i Małe Regle,  konkursy plastyczne, mecz szmacianką oraz inne atrakcje i konkursy.21 - 23 lipca 2017 r. 43 PORONIAŃSKIE LATO - GOK w Poroninie

Poroniańskie Lato to największa impreza kulturalna w Gminie Poronin wpisaną w cykliczny kalendarz poroniańskich wydarzeń kulturalnych i turystycznych. Zorganizowana w celu podtrzymywania tradycji góralskich charakterystycznych dla naszego regionu.
Program tej imprezy przewiduje m.in. występy zespołów regionalnych Polski i z zagranicy, koncerty, pasowanie na honielnika oraz prymistę, konkursy (m. in. na najpiękniejszy warkocz), Igrzyska Sołeckie, wystawy, promocję książek, kiermasz sztuki ludowejoraz festyn na wolnym powietrzu.13 sierpnia 2017 r. VII Pasterskie w Spotkanie w Dolinie Olczyskiej

Spotkanie pasterskie w Dolinie Olczyskiej właścicieli, udziałowców, Baców oraz sympatyków tradycji pasterskich. Na Polanie jest odprawiana polowa msza święta w oprawie góralskiej Związku Podhalan i Zespołu Góralskiego „Harnasie” z Suchego. Impreza ma na celu wspomnienie dawnych czasów, kiedy całe lato spędzano na hali wypasając krowy i owce.


Wydarzenia w z cyklu „TATRZAŃSKICH WICI”

Tatrzańskie Wici to idealna okazja na spotkanie z żywą kulturą i tradycją Podtatrza. Celem Tatrzańskich Wici jest promocja folkloru, zespołów regionalnych, twórców ludowych
i produktów regionalnych.


2 lipca 2017 r. BUSTRYCAŃSKIE NOMOWINY w Bustryku

Motywem przewodnim imprezy są nomowiny, czyli zwyczaje związane z poprzedzającą wesele wizytą pana młodego wraz z rodzicami w domu wybranki, podczas której ustalano wielkość posagu oraz szczegóły związane z uroczystością zaślubin.


20 sierpnia 2017 r.XVI DZIEŃ MISIA, MIODU I BARTNIKÓW - GOK w Poroninie.
Impreza odbywa się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury. Głównymi atrakcjami są: kiermasz wyrobów pszczelarskich, wybór Podhalańskiej Królowej Miodu, występy zespołów regionalnych, koncert i festyn na wolnym powietrzu.


20 sierpnia 2017 r. STRAŻACKI ŚPAS w Zębie

Podczas imprezy można przyjrzeć się sprawności i kunsztowi lokalnych strażaków, bowiem w tym dniu drużyny strażackie zmierzą się w licznych konkurencjach i zabawach. Nie brakuje także atrakcji dla publiczności.

Szczegółowe programy poszczególnych imprez na bieżąco na  www.poronin.pl