21 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Stasikówce po raz siódmy odbył się Dzień Regionalny, tym razem pod hasłem „Idzie wiesna”.

W ramach Dnia Regionalnego szanowne jury w składzie: pani Anna Malacina-Karpiel (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie), pan Stanisław Pawlikowski (sołtys wsi Stasikówka) i pani Anna Buńda Dorula miało przyjemność wysłuchać recytacji 31 uczniów ze szkół podstawowych gminy Poronin w trzech kategoriach wiekowych.

Z przyjemnością ogłaszamy zwycięzców:

Kategoria I, klasy I-III

I miejsce – Amelia Galica , SP Poronin

II miejsce – Wiktoria Pawlikowska, SP Stasikówka

III miejsce – Helena Staszel, SP Małe Ciche

Wyróżnienia: Krystian Budz, SP Murzasichle oraz Mariusz Hawryła, SP Ząb


Kategoria II, klasy IV-VI

I miejsce – Magdalena Dziubas, SP Małe Ciche

II miejsce – Wiktoria Dorula, SP Poronin

III miejsce – Kacper Maciczek, SP Stasikówka

Wyróżnienie: Julia Lasak, SP Suche


Kategoria III, klasy VII-VIII

I miejsce – Katarzyna Pawlikowska, SP Stasikówka

II miejsce – Karolina Szostak, SP Poronin

III miejsce – Zofia Czernik, SP Poronin

Wyróżnienia: Zofia Chowaniec, SP Poronin oraz Zuzanna Walkosz-Zmarzły, SP Stasikówka


Po konkursie recytatorskim uczniowie i goście mieli niepowtarzalną szansę obejrzeć, jak dawniej tworzyło się palmy wielkanocne, co znajdowało się w wielkanocnym koszyczku i jak robiło się „wykrowki” z ziemniaków.

Wspaniale smakowały potrawy przygotowane przez Radę Rodziców z SP w Stasikówce.

Jury w składzie: pani Anna Buńda Dorula, Pani Ewa Mazuś i pan Szymon Bafia oceniło kilkadziesiąt prac plastycznych o temacie przewodnim „Idzie wiesna”. Wyróżniono następujących uczniów:

I grupa wiekowa- klasy I - III

I miejsce – Karol Grela kl. II a SP Poronin

II miejsce – Marek Łukaszczyk SP Małe Ciche

II miejsce – Michał Stasik SP Poronin

III miejsce – Klaudia Staszel SP Małe Ciche

Wyróżnienie – Maja Przybylska kl. II b SP Poronin

Wyróżnienie – Anna Marusarz kl. kl. II b SP Poronin

Wyróżnienie – Zofia Skóbel kl. II b SP Poronin

Wyróżnienie – Hanna Łukaszczyk kl. I SP Stasikówka


II grupa wiekowa – klasy IV - VI

I miejsce – Gabriela Glista kl. V SP Stasikówka

II miejsce – Ann Łukaszczyk SP Małe Ciche

III miejsce – Natalia Pawlikowska SP Małe Ciche

Wyróżnienie – Natalia Łukaszczyk SP Małe Ciche

Wyróżnienie – Izabela Rejczak kl. Vb SP Poronin

Wyróżnienie - Karolina Pawlikowska kl. IV SP Stasikówka


III grupa wiekowa – klasy VII – VIII

I miejsce – Kamil Młynarczyk kl. VII SP Stasikówka

II miejsce – Szymon Matyga kl. VII SP Stasikówka

III miejsce – Anna Pawlikowska SP Małe Ciche


W trakcie oceny prac jury zwracało szczególną uwagę na samodzielność wykonania, walory artystyczne i zgodność pracy z tematem.


Wspaniale dla nas grali muzykanci w składzie: Bartosz Łukaszczyk, Alek Marduła i Marcin Pawlikowski. Pięknie zagrał na akordeonie uczeń klasy VIII – Maciek Pradziad.

Niezrównanym konferansjerem uroczystości był absolwent szkoły – Zbyszek Tatar.

Nauczyciele z panią Dyrektor Krystyną Gawron-Mardos na czele, uczniowie i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Stasikówce serdecznie dziękują wszystkim obecnym na tym wspaniałym wydarzeniu i zapraszają za rok.