Nasza szkoła jest pomysłodawcą i organizatorem wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”. W roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się już XVIII edycja. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mają możliwość wzięcia udziału w kilku konkursach – literackim, plastycznym i informatycznym.  Współorganizatorami konkursu są Gmina Poronin i Parafia św. Anny w Zębie.

Najważniejszym celem konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia, ale także prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata. Niezwykle istotne jest również eksponowanie związków Papieża z Małopolską, a szczególnie z Podhalem i Tatrami, a także kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień plastycznych oraz literackich.

W XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – patron najgodniejszy” odbywającej się w roku szkolnym 2017/2018 napłynęło około 900 prac uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całej Małopolski, a jury przyznało prawie 90 nagród i wyróżnień.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII edycji konkursu. Regulamin dostępny poniżej.

Regulamin konkursu JP II – MÓJ AUTORYTET


Źródło:  zswzebie6.nazwa.pl