PROGRAM

PIĄTEK 20 LIPCA 

17:00 ZBIÓRKA NA TERENIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W PORONINIE 
                  UCZCZENIE PAMIĘCI: 

                  ŚP. JANA JĘDROLA –  TWÓRCY PORONIAŃSKIEGO  LATA,             
                  ŚP. TADEUSZA  SZOSTAKA – BERDY,
                  ŚP. STANISŁAWA BUDZA – MROZA,
                  ŚP. TADEUSZA ORAWCA – WYŚNIEGO
                  ŚP. WŁADYSŁAWA TREBUNI-TUTKI
                  ORAZ Z OKAZJI JUBILEUSZU 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI UCZCZENIE PAMIĘCI ŻOŁNIERZY  I I II WOJNY ŚWIATOWEJ     
                  POCHODZĄCYCH Z PORONINA I OKOLIC 

17:30 ŚWIETLICA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W PORONINIE 
                  - OTWARCIE WYSTAWY RZEŹBY I MALARSTWA „RADOŚĆ TWORZENIA” WOJCIECHA ŁACKA 
                  - PROMOCJA TOMIKU WIERSZY „SERCEM POD HOLAMI” ANTONINY ŁACEK  I „KU PROWDZIY” ANNY MALACINY-KARPIEL  
                  - ROZSTRZYGNIĘCIE XVIII  KONKURSU POETYCKIEGO PT. „ŚLADAMI NASZYCH PODHALAŃSKICH POETÓW” 


SOBOTA 21 LIPCA 

13:00 TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – STADION LKS PORONIEC  

17:00 UROCZYSTE OTWARCIE 44 PORONIAŃSKIEGO LATA  
        WYSTĘP ZESPOŁU REGIONALNEGO „HARNASIE” Z SUCHEGO 
17:30 WYSTĘP ZESPOŁU „FOLKLORNA SKUPINA VIKARTOVCAN” Z VIKARTOVIEC ZE SŁOWACJI 
18:00 WYSTĘP ZESPOŁU REGIONALNEGO „MAŁE REGLE” Z PORONINA
18:30 WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE NA PLAKAT „44 PORONIAŃSKIEGO LATA” 
19:00 PASOWANIE HONIELNIKA  
19:30 WYSTĘP ZESPOŁU REGIONALNEGO 
20:00 KONCERT ZESPOŁU ŚTUDERANCI 
22:00 FESTYN – GRA DJ MAREK WACŁAWSKI


NIEDZIELA 22 LIPCA – ODPUST

10:30 ZBIÓRKA POCZTÓW SZTANDAROWYCH I DELEGACJI NA PLACU GOK 
11:00 MSZA ŚWIĘTA ODPUSTOWA W OPRAWIE GÓRALSKIEJ W KOŚCIELE ŚW. MARII MAGDALENY W PORONINIE – ZŁOTY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA            KS. PRAŁATA MIECZYSŁAWA NIEPSUJA 
13:00 FRAGMENT WESELA GÓRALSKIEGO Z UDZIAŁEM ZESPOŁU „REGLE” ORAZ DAWNYCH CZŁONKÓW ZESPOŁÓW REGIONALNYCH Z PORONINA 
14:00 XVIII  KONKURS NA „NAJPIĘKNIEJSZY WARKOCZ” – PREZENTACJA KANDYDATEK
14:30 WYSTĘP ZESPOŁU REGIONALNEGO „ZBÓJNICEK” Z ZĘBU 
15:00 IGRZYSKA SOŁECKIE 
15:30 WYSTĘP ZESPOŁU FOLKLORYSTYCZNEGO „RASKILA” Z LITWY 
16:00 IGRZYSKA SOŁECKIE 
16:30 WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE NA „NAJPIĘKNIEJSZY WARKOCZ” 
17:00 WYSTĘP ZESPOŁU MŁODZIEŻOWEGO „REGLE” IM. JANA JĘDROLA Z PORONINA 
17:30 WYSTĘP ZESPOŁU LUDOWEGO Z OBWODU SUMSKIEGO Z UKRAINY 
18:00 IX PRZEGLĄD INSTRUMENTÓW PASTERSKICH I ŚPIEWU IM. STANISŁAWA BUDZA – MROZA   
18:30 PASOWANIE NA PRYMISTĘ 
19:00 KONCERT STOWARZYSZENIA ORKIESTRA DĘTA Z CHLUDOWA 
19:45 WYSTĘP MŁODZIEŻY – UCZNIÓW DAWIDA CZERNIKA 
20:00 KONCERT ZESPOŁU „LEGEND OF KAZIMIERZ”   
22:00 FESTYN – GRA DJ MAREK WACŁAWSKI


DODATKOWE ATRAKCJE:
- WARSZTATY KORONKI KLOCKOWEJ „KORONKOWA PRZYJAŹŃ” – ŚWIETLICA 
- PREZENTACJA DOROBKU KULTURALNEGO PODHALA – KIERMASZ REGIONALNY 
- WYSTAWA RZEŹBY I MALARSTWA „RADOŚĆ TWORZENIA” WOJCIECHA ŁACKA W ŚWIETLICY 
- WYSTAWA DOROBKU ZWIĄZKU PODHALAN ODDZIAŁ PORONIN W WAŃKÓWCE 
- POKONKURSOWA WYSTAWA NA PLAKAT 44 PORONIAŃSKIEGO LATA 
- PLENER MALARSKI