Regularne zajęcia na Podhalu rozpoczęliśmy w 2001 r. z inicjatywy pana Rafała Tokarczyka (posiadacza stopni mistrzowskich w kilku dyscyplinach japońskich sztuk walki), który do dnia dzisiejszego koordynuje działalność kilku sekcji klubu. Zaangażowany jest też osobiście w rozwój ostatniej otwartej grupy tu w Poroninie z którą realizuje program KENDO tj. japońskiej szermierki.

Nasze doświadczenie i zaplecze dydaktyczne pozwala na prowadzenie także zajęć z kilku wzajemnie się uzupełniających dyscyplin tj. AIKI JITSU, IAIDO, KOBUDO i KENDO należących do Japońskich Sztuk Walki - stąd też nazwa naszego klubu.

Na zajęciach oprócz płaszczyzny typowo sportowej duży nacisk kładziemy także na aspekt wychowawczy z dobrym skutkiem dla naszych podopiecznych.

Od roku 2014 - gdy po kilkuletniej przerwie wróciliśmy do rywalizacji sportowej – nasi zawodnicy regularnie zajmują miejsca na podium zarówno w turniejach międzyklubowych jak i imprezach rangi mistrzostw Polski a także Europy (2016 - ME Bośnia i Hercegowina - 5 medali)

Zaangażowanie w treningi najmłodszych - trenujących w Poroninie - dobrze wróży na przyszłość jest więc tylko kwestią czasu gdy i Oni zasilą szeregi zawodników reprezentując klub i gminę w kolejnych zawodach

Siedziba:

ul. J. Piłsudskiego 43A

34-520 Poronin

Kontakt:

tel. 504 238 715

e-mail: nt_rafal@wp.pl

www. japonskie-sztuki-walki.pl