W poniedziałek 27 marca rozpoczął się kolejny etap przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 47 z drogą wojewódzką nr 961 czyli popularnej Zakopianki z ul. Tatrzańska w Poroninie. Do Poronina wyznaczone zostały objazdy od strony Nowego targu przez Bukowinę Tatrzańską, a od strony Zakopanego przez Murzasichle.

1.Termin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu zaplanowano na 27 marca br.; może on ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

2.Po wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu w dniu 27.03.2017r., zamknięciu dla ruchu kołowego ulegnie odcinek drogi wojewódzkiej nr 961 (od skrzyżowania z DK 47 do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego) oraz nastąpi całkowite zamknięcie wjazdu/wyjazdu na ulicę Kasprowicza.

3.Na 15 maja br. zaplanowane jest zamknięcie dla ruchu kołowego wjazdu/wyjazdu na ulicę Za Torem (za mostem kolejowym). Dojazd do ulicy Za Torem i Kościuszki będzie odbywał się przez istniejący przejazd kolejowy na „Misiagach”.

4.W rejonie inwestycji przejazd w obu kierunkach Zakopane/Kraków/Zakopane odbywać się będzie drogą krajową DK 47 poprzez tymczasowy obiekt mostowy na Potoku Poroniec. Dla kierowców jadących od strony Krakowa już w Nowym Targu zamontowano tablice informujące o braku możliwości skrętu z drogi krajowej DK 47 (zakopianki) w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej i centrum Poronina, z zalecanym objazdem do Zakopanego przez rondo w Nowym Targu, Białkę Tatrzańską, Bukowinę Tatrzańską i Wierch Poroniec.

5.Ruch pieszy w obrębie przebudowanego skrzyżowania i dojście do centrum Poronina od strony miejscowości Suche zaplanowano istniejącym chodnikiem wzdłuż drogi powiatowej, dalej poprzez chodnik wzdłuż tymczasowego obiektu mostowego na Potoku Poroniec, istniejące przejście dla pieszych na „zakopiance” w okolicy skrzyżowania z ul. Kasprowicza, przejście przez tory, następnie przez kładkę
i parking koło Urzędu Gminy.

6.Wykonawca robót poinformuje przewoźników komunikacji regularnej o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu, która będzie wiązała się ze zmianą przebiegu trasy przejazdu niektórych kursów tej komunikacji.

7.W czasie prowadzonych prac w obrębie węzła powierzchnia parkingowa przy Urzędzie Gminy ulegnie ograniczeniu.

8.Z dokładną informacją zmiany organizacji ruchu można też zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Gminy Poronin www.poronin.pl, oraz na stronie www.wezelporonin.pl

Poronin, 17.03.2017 r.

                                                                                                                                     WÓJT GMINY PORONIN

                                                                                                                                                     Bronisław Stoch