Twoje miejsce w górach

GMINA PORONIN

ZAPRASZA

2017.04.10, autor

OTWP Małopolska Eliminacja Wojewódzka

Jan Węgrzyniak z Poronina i Rafał Jarończyk z Podczerwonego zajęli pierwsze i drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom", które odbyły się 8 kwietnia w Wieliczce. Awansowali do etapu centralnego.

Ponadto wysokie trzecie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajął Krzysztof Szal ze Rdzawki. Trzecie miejsce zajął też jego starszy kolega Przemysław Świder w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. 
Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W szczególności służy popularyzowaniu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Wyniki

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):

1. Jan Wegrzyniak – Poronin
2. Rafał Jarończyk – Podczerwone
3. Aleksandra Rzemińska – Dąbrowa Tarnowska

II grupa wiekowa (gimnazja):
1. Anna Wąs
2. Wiktoria Brychczy – Dąbrowa Tarnowska
3. Krzysztof Szal - Rdzawka

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne):

1. Dawid Widlak – Nowy Sącz
2. Tomasz Jagła Proszowice
3. Przemysław Świder - Rabka-Zdrój

fot. Danuta Skorupa

Źródło:http://goral.info.pl