2019.02.11, autor

Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich w sołectwach Nowe Bystre i Bustryk

W dniu 10 lutego 2019 r. odbyły się zebrania wiejskie, zwołane przez Wójta Gminy Poronin w Sołectwie Nowe Bystre oraz w Sołectwie Bustryk.

Serdecznie dziękuję mieszkańcom obu sołectw za liczny udział w zebraniach świadczący o zaangażowaniu w sprawy lokalne. W zebraniu wiejskim
w Nowem Bystrem uczestniczyły 124 osoby, natomiast zebranie w Bustryku zgromadziło 71 osób.

Tegoroczne zebrania wiejskie poświęcone są w szczególności wyborom Sołtysów i Rad Sołeckich na nową, pięcioletnią kadencję 2019 – 2024.

W Nowem Bystrem na Sołtysa wybrano Panią Renatę Styrczulę. W skład nowej Rady Sołeckiej weszli:

1. Jan Antolak
  2. Andrzej Galica
  3. Jan Galica
  4. Bernadetta Kurczak
  5. Bogusława Stępień

W Bustryku Sołtysem został Pan Maciej Mazurek. Do nowej Rady Sołeckiej wybrane zostały następujące osoby:

1. Karolina Cholewka
  2. Barbara Jarząbek
  3. Bartłomiej Jarząbek
  4. Stanisław Murzydło
  5. Halina Strączek
  6. Teresa Urbaś
  7. Anna Zasada

Nowo wybranym Sołtysom i członkom Rad Sołeckich gratuluję i życzę sukcesów w pracy na rzecz społeczności swoich miejscowości.

Jednocześnie wyrażam podziękowanie za wieloletnią współpracę
i zaangażowanie dotychczasowym Sołtysom Panu Stanisławowi Kuli i Panu Józefowi Rafaczowi oraz byłym członkom Rad Sołeckich.

Anita Żegleń

Wójt Gminy Poronin