2019.05.06, autor

Obchody Święta 3 Maja

Wiwat Maj! Trzeci Maj!

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęliśmy rozstrzygnięciem konkursu pt.: „Bukiet Trzeciomajowy”.

Przez ostatnie, poprzedzające to Święto, tygodnie, uczniowie szkół z Gminy Poronin pracowali nad koncepcją, a potem nad wykonaniem bukietu, którym przekazać chcieli, w sposób artystyczny, ducha Święta 3 Maja. Ostatecznie z tym zadaniem poradziło sobie pięć szkół, a jury w składzie:

Anita Żegleń – Wójt Gminy Poronin,

Anna Malacina – Karpiel – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie,

Elżbieta Stoch – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Poroninie,

oceniło prace plastyczne i przyznało następujące nagrody oraz wyróżnienia:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Poroninie

II miejsce Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem

III miejsce Szkoła Podstawowa w Małem Cichem

Wyróżnienia Szkoła Podstawowa w Suchem, Szkoła Podstawowa w Murzasichlu

Następnie poczty sztandarowe wraz z delegacją udali się do kościoła parafialnego w Poroninie, na mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Bardzo dziękujemy Księdzu Sławomirowi za okolicznościowe kazanie. Tuż po Mszy Św. głos zabrała Pani Wójt Anita Żegleń, która wprowadziła zebranych w dalszą, artystyczną część uroczystości. Dyrektorzy Szkół Podstawowych w Zębie, Małem Cichem i Nowem Bystrem, zaprezentowali okolicznościowy wiersz, po czym emocjonujący koncert pieśni patriotycznych wykonały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Małem Cichem.

Dziękujemy wszystkim za obecność tego dnia i świętowania razem z nami.