Twoje miejsce w górach

GMINA PORONIN

ZAPRASZA

2019.07.09, autor

Strażacki dzień w Poroninie

Wiele działo się w poniedziałek 8 lipca w okolicach Ochotniczej Straży Pożarnej w Poroninie.

O godz. 10.00 na Stadionie LKS sąsiadującym z remizą OSP odbył się Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W turnieju wzięła udział młodzież z miejscowości Bustryk, Ciche i Poronin. Uczestnicy rywalizowali w typowo strażackich konkurencjach, a dopingowała ich licznie przybyła na trybuny publiczność. Organizatorem wydarzenia była  Ochotnicza Straż Pożarna Poronina na czele z Prezesem druhem Tadeuszem Ciszkiem i oraz Gmina Poronin reprezentowana przez Panią Wójt Anitą Żegleń oraz pracowników Urzędu Gminy Poronin.

Turniej zrealizowany został w ramach projektu pn. „Zakup profesjonalnego zestawu przeszkód na potrzeby organizacji warsztatów sportowo – pożarniczych oraz organizacja turnieju przez OSP Poronin" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Celem projektu było zwiększenie aktywności dzieci i młodzieży w działalność OSP poprzez organizację warsztatów i turnieju.

Po Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, przed remizą OSP Poronin odbył się pokaz sprzętu dla straży pożarnej renomowanej firmy Rosenbauer Polska Sp.z o.o. zorganizowany przez druha OSP Poronin Roberta Gała. Rosenbauer prezentował pełną gamę swoich produktów. Na pokazie zaprezentowano: najnowocześniejszy samochód bojowy z pełnym wyposażeniem, agregaty, prądownice, motopompy pożarnicze, najnowsze ubrania FIRE FLEX i wiele innych produktów tej firmy. Takie pokazy uświadamiają strażakom, w jak szybkim tempie następuje rozwój technologii,  oraz że profesjonalny sprzęt umożliwia skuteczniejszą pomoc  ludziom i maksymalne zabezpiecza strażaków. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu akcje ratownicze stają się efektywniejsze, a mieszkańcy mogą się poczuć bardziej bezpieczni.