2019.06.03, autor

Podsumowanie projektu polsko-słowackiego

W dniu 22 maja 2019r. odbyła się wystawa prac rękodzieła ludowego wykonanych podczas warsztatów polsko-słowackich realizowanych w ramach mikroprojektu pn. "Gmina Poronin i Východná nie pozwolą zaginąć ludowym rzemiosłom”.

Warsztaty z malowania na tkaninie, wyszywania na suknie, plecenia wełny i wyrobów skórzanych odbywały się w Poroninie od czerwca 2018r. do kwietnia 2019r. Warsztaty z haftu krzyżykowego, tkania dywanów, szycia strojów ludowych i ozdób do mieszkań odbywały się w Wychodnej od sierpnia do listopada 2018r.

W dniu 29 maja 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie odbyła się konferencja podsumowująca polsko-słowacki mikroprojekt wraz z promocją albumu. W konferencji wzięli udział uczestnicy mikroprojektu z Polski i Słowacji, a także twórcy ludowi i artyści, którzy współtworzyli albumu pn."Gmina Poronin i Východná nie pozwolą zaginąć ludowym rzemiosłom".

Album do pobrania