2019.04.04, autor

Konkurs "Na tatrzańskim szlaku"

"Radość i smutek dnia w Tatrach" - to hasło tegorocznej, XIV już edycji Konkursu Literackiego "Na tatrzańskim szlaku". Jego organizatorami od samego początku są Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Poroninie oraz Tatrzański Park Narodowy.

2 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji. W gościnnych progach Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN zjawili się autorzy przesyłanych dzieł konkursowych wraz ze swoimi opiekunami, nauczycielami szkół, które brały udział w konkursie. Uczniowie przesyłali prace w jednej z trzech form: wpis do pamiętnika, piosenka lub opis krajobrazu Tatr.

Z każdym rokiem poziom prac jest coraz wyższy, a konkurencja coraz większa. Z jednej strony utrudnia to organizatorom wybór zwycięzców, z drugiej zaś sprawia im wiele radości i daje ogromną satysfakcję. Było to wielokrotnie powtarzane przez organizatorów z ramienia TPN, Państwa Małgorzatę i Marka Kot, którzy prowadzili uroczystość wręczenia nagród.

Wśród zaproszonych Gości była także Pani Wójt Gminy Poronin Anita Żegleń, która przez wiele lat była bezpośrednio zaangażowana w organizację Konkursu. Pani Wójt podziękowała wszystkim uczestnikom oraz przekazała gratulacje dla nagrodzonych.