2018.07.12,

WNIOSKI PRZEZ INTERNET

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Poroninie zachęca  Mieszkańców Gminy Poronin do składania wniosków o :

• ŚWIADCZENIA RODZINNE
• FUNDUSZ ALIMENTACYJNY
• KARTĘ DUŻEJ RODZINY
• ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZE (500 +)
• ŚWIADCZENIE „DOBRY START” (300+)
drogą elektroniczną.
Szczególnie zachęcamy do założenia PROFILU ZAUFANEGO, dzięki któremu można potwierdzić swoją tożsamość w internecie.
Za pomocą PROFILU ZAUFANEGO , łatwo, szybko i bezpiecznie można wysłać wnioski o świadczenia   za pomocą platformy informacyjno – usługowej emp@tia

Zamiast stać w kolejkach do złożenia wniosku od 1 sierpnia, można złożyć wnioski drogą elektroniczną już od 1 lipca a zaoszczędzony czas spędzić z rodziną.

JAK ZAŁOŻYĆ PROFIL ZAUFANY
Profil zaufany można założyć :
• przez – internet – bez wychodzenia z domu za pomocą internetowego konta bankowego , albo za pomocą certyfikatu kwalifikowalnego (jeżeli ktoś posiada)

• w Punkcie Potwierdzającym  - punkty potwierdzające to różne urzędy i banki. Wniosek o założenie PROFILU ZAUFANEGO  należy złożyć przez internet, a następnie swoje dane potwierdzić osobiście w dowolnym punkcie potwierdzającym

Na terenie GMINY PORONIN SWOJE DANE MOŻNA POTWIERDZIĆ W Urzędzie Gminy Poronin